PŘÍPADY Z PRAXE A ČLÁNKY

Máme doma myši...a máme je rádi!

Myš se dožívá asi dvou let. Je to zvířátko vhodné i pro začátečníky. Protože jde o společenské zvíře, neměla by myška být chována sama, ale alespoň po dvou. Pozor však na výběr pohlaví jedinců, myši se totiž poměrně rychle množí.

 

Jako příbytek můžeme zvolit klec či terárium, které umístíme mimo průvan a přímé slunce, a zajistíme jej prodyšným krytem, aby myšky nevyskočily. Dovnitř je třeba nasypat podestýlku (hobliny nebo dřevité válečky), seno,  umístit domeček, větvičku ovocného stromu na okusování, a samozřejmě misku na krmení a napáječku. Je to tvoreček velmi aktivní, proto je vhodné pořídit také různé prolézačky, které lze vyrobit i doma (různé žebříčky, lanka ke šplhání, prostříhané roličky od kuchyňských utěrek apod.). Doplňky mohou být z přírodních materiálů, které jsou ale na rozdíl od plastů méně odolné myším zoubkům.

 

Myš je všežravec. Krmíme tedy směsí zrnin pro hlodavce, občas můžeme v malém množství podat ovoce a zeleninu, a také třeba psí granulky nebo kousek masa. Důležité je s myškou šetrně manipulovat. Budete-li trpěliví, lze myš naučit, aby vám chodila sama na ruku. Pokud to nejde, chytáme ji u kořene ocásku, nikdy však u jeho konce! O chovu těchto malinkých zvířátek byla napsána spousta knih, kde se dozvíte jak na to, aby se u vás myška měla „jako v bavlnce“. Přečtěte si některou z nich!

 

 

 

ORDINACE - POBOČKY

Ordinace Brno
Ferrerova 9
Brno Černovice 618 00
mobil: 603 908 094
tel.: 548 530 493
sanovet@seznam.cz

Ordinace Tišnov
Dvořáčkova ul.
Tišnov, 666 01
tel.: 549 411 444
sanovet@seznam.cz

Úpravna psů Tišnov
Eva Klepárníková
tel.: 723 776 122


www.psidornovametoda.czCHS hovawartů
Victoria Brunensis


Kynologická záchranná jednotka České republiky


Psí škola Cituška


World small animal veterinary association


Komora veterinárních lékařů České republiky