PŘÍPADY Z PRAXE A ČLÁNKY

Hypovitaminózy v chovech drůbeže

Obecně si živočišný organismus není schopen (kromě některých výjimek) dostatečné množství těchto látek vytvářet sám a je tedy zcela odkázán na přísun potravou. I když většina komerčních krmiv pro drůbež je o vitamíny obohacena, jejich využitelnost a stálost je závislá na mnohých faktorech, jako je například stáří krmiva či jeho skladování.

 

Ptáci jsou zvířata s velice rychlým metabolismem a se značnou náchylností ke stresu. Spolu s vysokými nároky na užitkovost drůbeže, roste i zvýšená potřeba vitamínů dodávaných v krmivu. Samotné nároky se během roku mění (např. přepeřování, růst,  začátek snášky), proto je vhodné komerční krmiva doplňovat v případě potřeby vitaminovými preparáty.

 

Při nedostatku těchto látek nemusí docházet k rozvoji výrazných klinických příznaků, projevy mohou být jen málo zřetelné, např. mírný pokles snášky, poruchy opeření, snížená odolnosti vůči infekcím projevující se třeba výtoky z očí, zhoršená kvalita násadových vajec atp.  Trápí Váš chov snížená produkce vajec nebo vyšší nemocnost? Neváhejte se na nás obrátit! Společně vybereme vhodný přípravek pro Vaše hejno. 

 

ORDINACE - POBOČKY

Ordinace Brno
Ferrerova 9
Brno Černovice 618 00
mobil: 603 908 094
tel.: 548 530 493
sanovet@seznam.cz

Ordinace Tišnov
Dvořáčkova ul.
Tišnov, 666 01
tel.: 549 411 444
sanovet@seznam.cz

Úpravna psů Tišnov
Eva Klepárníková
tel.: 723 776 122


www.psidornovametoda.czCHS hovawartů
Victoria Brunensis


Kynologická záchranná jednotka České republiky


Psí škola Cituška


World small animal veterinary association


Komora veterinárních lékařů České republiky