PŘÍPADY Z PRAXE A ČLÁNKY

Závažné kožní onemocnění - demodikoza

Fenka mopse Maruška přišla do naší ordinace Sanovet v Brně ve věku 5ti měsíců s těžkou formou generalizované demodikózy. Demodikóza je parazitární onemocnění kůže, postihující zejména štěňata do 1 roku věku.

....celý článek

Močové kameny u fenky

Do naší ordinace byla přivedena fenka kokršpaněla, která byla více než rok léčena na jiném veterinárním pracovišti pro opakované záněty močových cest, mnohokrát brala antibiotika, ale stále bez efektu. Po prvním klinickém vyšetření bylo přistoupeno k vyšetření moči a zejména k vyšetření ultrazvukem. To prokázalo objemný kámen vyplňující velkou část močového měchýře. Po předoperačním vyšetření krve, které ukázalo dobrou funkci jater a ostatních orgánů bylo přistoupeno k operaci, cystotomii, při níž byl z močového měchýře odstraněn kámen velikosti ořechu. Ten byl odeslán ne mineralogický rozbor a fenka po zdárném zhojení rány byla převedena na speciální dietu, která brání dalšímu tvoření nových kamenů.OSINY – ČASTÝ PROBLÉM U PSŮ V LÉTĚ

Osiny jsou zralá semena trav. Z druhů, které nejčastěji trápí naše čtyřnohé přátele jsou to zejména ječmen myší a ovsík vyvýšený. Tyto druhy trav mají semena vybavena vlasy, jejichž pomocí se snadno uchytí v psí srsti a dále se s pohybem psa po jeho srsti přemísťují. 

....celý článek

LETNÍ NEBEZPEČÍ - PŘEHŘÁTÍ

Na horké léto se těší spousta lidí. Pozor by však měli dávat ti, kteří jsou chovateli psů. Pro ně jsou vysoké teploty až životu nebezpečné!

....celý článek

ZÁVAŽNÉ PORANĚNÍ OKA

V ordinaci se občas setkáváme s tak závažným poraněním oka, že oko již není možné zachránit.

....celý článek

TUMOR VARLETE

Třináctiletý boloňský psík byl přiveden do ordinace pro zvětšující se dutinu břišní, občasné zvracení a celkovou apatii. Při vyšetření dutiny břišní byl zjištěn velký útvar v dutině břišní, který byl následném ultrasonografickém vyšetření diagnostikován jako tumor varlete. 

....celý článek

STRAŠÁK SVRAB...

Svrab je parazitární onemocnění vyvolané roztoči zvanými zákožky. Zástupci této skupiny mohou napadat zvukovody nebo kůži celého těla. Velmi častý je svrab ušní, a to zejména u koček a štěňat. 

....celý článek

HEBKÉ KLUBÍČKO JMÉNEM ČINČILA

Většina dětí si v určitém věku přeje mít doma nějaké zvířátko a rodiče jsou poté postaveni před problém, zda a co vlastně dětem pořídit. Jednou z možností je činčila vlnatá. Jedná se o hlodavce, jehož chov je v některých směrech více náročný, ale zase určitě zajímavější než chov králíka, křečka apod.

....celý článek

MOJE ZVÍŘE NĚCO BOLÍ

Ibalgin a Paralen. Nám nejznámější zástupci léků z velké skupiny tzv. nesteroidních antiflogistik. Tlumí bolest, otok, zánět, a obvykle nám pomohou. U psů a koček je však jejich použití velmi nevhodné. Zejména kočky jsou k jejich účinkům velmi citlivé, může dojít až k úhynu zvířete! 

....celý článek

STŘELBA U PÍSKOVIŠTĚ

Do naší ordinace byl přiveden jack russel teriér, který utrpěl střelné zranění při uvázání v městském parku v Brně u pískoviště.

....celý článek

BACHOVA KVĚTOVÁ TERAPIE

Bachovy květové esence a jejich použití u zvířat

 

Bachovy květové esence jsou přírodní doplňková léčba, která je zaměřená zejména na terapii psychických poruch.

....celý článek

SLZY, SLZY, SLZIČKY

Slzení očí u našich mazlíčků může a nemusí být problémem. Rozhodnout o tom by vždy měl veterinární lékař. 

....celý článek

CHOV KŘEČKA

Křeček je přátelským domácím mazlíčkem vhodným i pro začínající chovatele. I když je poměrně nenáročný na péči, vyžaduje velkou trpělivost při zacházení, aby se stal dobrým kamarádem.

....celý článek

« | 1 2 3 4 5 | »
ORDINACE - POBOČKY

Ordinace Brno
Ferrerova 9
Brno Černovice 618 00
mobil: 603 908 094
tel.: 548 530 493
sanovet@seznam.cz

Ordinace Tišnov
Dvořáčkova ul.
Tišnov, 666 01
tel.: 549 411 444
sanovet@seznam.cz

Úpravna psů Tišnov
Eva Klepárníková
tel.: 723 776 122


www.psidornovametoda.czCHS hovawartů
Victoria Brunensis


Kynologická záchranná jednotka České republiky


Psí škola Cituška


World small animal veterinary association


Komora veterinárních lékařů České republiky