PŘÍPADY Z PRAXE A ČLÁNKY

Hypovitaminózy v chovech drůbeže

Vitamíny jsou jedna z nejvýznamnějších skupin organických látek nezbytných pro normální růst, dobrý zdravotní stav a vysokou užitkovost drůbeže. 

 

....celý článek

Když se pes zaběhne a zpět se vrátí „po třech“

Důvodů, proč pes začne náhle výrazně kulhat na jednu z končetin, je mnoho. Může se jednat o banalitu v podobě utrženého drápku či sedřeného polštářku, ale také se může jednat o klinický příznak mnohem závažnějšího onemocnění.

....celý článek

Z PRAXE - Boneta, aneb jak "dornovka" pomáhá.

Osmiletá fena kanárské dogy Boneta byla přivedena do naší ordinace poté, co narazila celou přední částí těla do překážky a měla výrazné problémy s chůzí, vrávorala a nechtěla  se příliš pohybovat. 

....celý článek

Psí kůže

Povídání o kůži by vydalo na knihu. Napíšu alespoň pár řádků. Kůže je největším orgánem těla, je metabolicky velmi aktivní, je hlavním imunitním systémem těla a je ochranou organismu před vlivy prostředí. 

....celý článek

Vitamin C a hypovitaminóza u morčat

Vitamín C je zázračnou látkou, kterou si převážná většina savců dokáže sama v těle vytvářet. Výjimkou jsou primáti (včetně lidí) a morčata. Z tohoto důvodu je dodávání tohoto nezbytného vitamínu do organismu zcela nezbytné.

....celý článek

Psí obavy z vánočních svátků

Během vánočních svátků, kdy jsou majitelé se svými mazlíčky více doma, mají tendenci jim (stejně jako sobě) přilepšovat. V mnoha případech však takové přilepšení skončí návštěvou veterinárního lékaře. 

....celý článek

Otrávené štěňátko

Do ordinace nám na pohotovost přišli majitelé s devítiměsíčním štěnětem německého ovčáka.

Fenka začala odpoledne po procházce nekoordinovaně chodit, motala se a nedokázala se udržet na nohách. Když si ji vzali domů, dvě hodiny spala a nereagovala na žádné podněty.

 

....celý článek

Ježek v nouzi, je ale skutečně v nouzi?

Na podzim je možné v přírodě nalézt ježky všech velikostí – dospělé jedince, odrostlé puberťáky i sotva odstavená mláďata. Jak se tedy vyznat v tom, zda potřebuje pomoct či nikoli? 

....celý článek

Nádor u tří měsíčního kotěte

Do naší ordinace bylo před časem přineseno kotě. Jednalo se o 3 měsíce starou kočičku. Byla celkově zdravá, ale najednou jí během dvou dní narostl vzadu na břiše, až skoro v třísle, útvar velikosti velké švestky.

 

....celý článek

Poraněné oko jorkšírské teriérky

V červenci byla do naší ordinace přivedena tříletá fenka yorkshire terriera. Když paní čistila odpad kuchyňského dřezu přípravkem na bázi hydroxidu sodného, známým pod názvem „Krtek“, stala se nehoda

....celý článek

Pomoc! Můj pes něco sežral...

Jak jistě každý majitel domácího zvířete ví, že ne všechno, co je vhodné pro lidi, je rovněž vhodné pro naše čtyřnohé kamarády. Může se tedy stát, že zatímco Vám udělá tabulka čokolády po náročném dni dobře, Vašemu pejskovi připraví pár pěkně krušných chvil. Co ale dělat, když zvířátko sní, vypije, vymáchá se či na sebe vyklopí něco, co mu může vážně poškodit zdraví?

....celý článek

Máme doma králíčka

Zakrslí králíci patří mezi oblíbené domácí mazlíčky a i v naší ordinaci se s nimi setkáváme poměrně často. V mnoha případech nejčastěji kvůli rutinní vakcinaci, ale i tak by každý chovatel měl vědět, jakou preventivní péči svému chlupáči věnovat a jak rozeznat, kdy je třeba neprodleně vyhledat veterinárního lékaře.

....celý článek

Ultrasonografické vyšetření ve veterinární medicíně

Ultasonografické vyšetření (USG) je neinvazivní vyšetřovací metoda vnitřních tkání a struktur. Vyšetření je založeno na vysílání ultrazvukových vln o určité vlnové délce pomocí sondy směrem k vyšetřované oblasti, ultrazvukové vlny se od tkání podle jejich hustoty odráží či tkání pronikají a tento průnik nebo odraz, který je zpětně snímán soundou utváří na monitoru obraz, který je veterinární lékař schopen přečíst a vyhodnotit.

....celý článek

« | 1 2 3 4 5 | »
ORDINACE - POBOČKY

Ordinace Brno
Ferrerova 9
Brno Černovice 618 00
mobil: 603 908 094
tel.: 548 530 493
sanovet@seznam.cz

Ordinace Tišnov
Dvořáčkova ul.
Tišnov, 666 01
tel.: 549 411 444
sanovet@seznam.cz

Úpravna psů Tišnov
Eva Klepárníková
tel.: 723 776 122


www.psidornovametoda.czCHS hovawartů
Victoria Brunensis


Kynologická záchranná jednotka České republiky


Psí škola Cituška


World small animal veterinary association


Komora veterinárních lékařů České republiky